Jak w prosty sposób zdobyć rozwiązania zadań maturalnych?

W tym roku szkolnym lub za rok / dwa lata będziesz podchodzić do egzaminu maturalnego. Jednym z naturalnych sposobów na przygotowanie się do tego sprawdzianu jest zrobienie tak dużej liczby zadań z poprzednich matur, jak to tylko możliwe. Wychodząc naprzeciw Twoim oczekiwaniom, mam dla Ciebie kompleksowe rozwiązanie ostatniej majowej matury.

Przygotować się do matury z matematyki

Do matury można przygotować się na kilka sposobów:

  1. Na całkowitym luzie – przecież co ma być to będzie (tego sposobu jednak zdecydowanie nie polecam, bo może zakończyć się spektakularną porażką),
  2. Uczyć się pilnie przez tych kilka lat w liceum i technikum – przecież wiedza z zajęć wystarczy , (może wystarczy a może nie – skąd masz pewność?),
  3. Jedynie chodzić na korepetycje (trochę szkoda pieniędzy, jednak musisz dać z siebie więcej),
  4. Uczyć się rzetelnie przez cały okres szkoły średniej, a ewentualne braki korygować za pomocą korepetycji lub kursów online (ten sposób zdecydowanie rekomenduję :))

Chcąc dobrze przerobić materiał maturalny bardzo dobrze jest przerabiać zadania z matur z lat ubiegłych.

Po pierwsze, wiesz stąd o co lubi pytać komisja – jeżeli dany typ zadania powtarza się co roku, to warto się go dobrze nauczyć, prawda?
Po drugie, masz możliwość przetestowania samego siebie – czy będę umiał/umiała zrobić zadania, które już pojawiły się na maturze?
Po trzecie – możesz sprawdzić swoje tempo– nastawiasz stoper na 180 minut w przypadku arkusza rozszerzonego i patrzysz, czy uda Ci się zrobić zadnia “w czasie”.

Coś specjalnie dla Ciebie

Aby ułatwić Ci przygotowanie się do matury, mam dla Ciebie prezent. Podarkiem dla Ciebie jest dokument z pełnymi rozwiązaniami WSZYSTKICH zadań z rozszerzonej matury z matematyki 2019.

Jak go otrzymać? No cóż – sprawa jest bardzo prosta 🙂
Jeżeli zapisałeś się na moja listę mailową, to sprawdź skrzynkę – powinien tam być zgrabny plik PDF z zadaniami maturalnymi.
Natomiast w przypadku, gdy ominęła Cię ta przyjemność, to nie zwlekaj dłużej i ZAPISZ się – najprościej za pomocą maila podanego poniżej.

Zapis na moją listę mailową to dla Ciebie dużo korzyści całkowicie za darmo:
1. co jakiś czas wysyłam do fanów ciekawe artykuły czy linki,
2. jesteś na bieżąco z nowymi wpisami na blogu,
3. możesz pomagać w rozwoju tego bloga – na przykład dzieląc się ze mną pomysłami na nowe wpisy lub ulepszenie materiału,
4. czasem dostaniesz większy prezent, jak na przykład dzisiaj.

Zapisać się możesz używając poniższego pola:

W pierwszym mailu po zapisie, otrzymasz rozwiązania zadań.

Proszę przerób te zadania. Patrz najpierw na rozwiązania, później zakryj rozwiązania, spróbuj odtworzyć je samodzielnie. Ostatni etapem jest zrozumienie rozwiązania i umiejętność napisania rozwiązań na nowo – po swojemu.

Na zakończenie

Powoli zmierzamy do końca – proszę zerknij na zadania o których pisałem. To bardzo ważne.

Jeśli masz jakiekowiek pytania, wątpliwości – pisz śmiało na krzysiek@prostamatyka.pl. Odpiszę !!! Pozostańmy w kontakcie.

Do zobaczenia za tydzień – jeżeli myślisz poważnie o pracy po studiach to w kolejnym wpisie znajdziesz coś dla siebie!!!

Polub nas na:
error

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *