Powtórka do matury – zacznij od dzisiaj

Nie można przygotować się do matury w jeden dzień. Można oczywiście próbować w noc poprzedzającą egzamin starać się opanować trzy, cztery lata materiału, ale… Jest to trochę igranie z ogniem bo oczywiście czasem takie numery się udają ale w przeważającej większości przypadków skutek takiej nauki będzie mizerny. Jak zatem uczyć się matematyki? Po pierwsze systematycznie, po drugie trzeba zacząć chwilkę wcześniej. Zacznij teraz – czytaj więcej.

W dzisiejszym artykule oczywiście nie będę przedstawiać plusów systematycznej nauki matematyki. Te są chyba oczywiste zarówno dla tych, którzy lubią być zawsze przygotowani jak i dla tych, którzy odkładają wszystko na ostatnią chwilę. Pamiętaj masz wybór – jeśli uważasz że systematyczna nauka nie jest dla Ciebie to.. pewnie masz rację 🙂 Ty znasz siebie najlepiej i wiesz co jest dla Ciebie ważne i co Tobie odpowiada.

To co działa u mnie i do czego Cię zachęcam to aby rozpocząć naukę do matury już dzisiaj. Mając do opanowania wielki materiał warto jest rozłożyć naukę na poszczególne miesiące i zabrać się do niego małymi kroczkami. Wtedy naprawdę jest łatwiej i mniej boleśnie. Rozpisując w ten sposób naukę dochodzisz do oczywistego wniosku, że łatwiej jest zrobić 3 zadania dziennie przez tydzień niż w sobotę usiąść z marszu do 20 zadań.

Poniżej prezentuję cały sekret nauki. Z nauką jest jak z TORTEM – jedyne co musisz zrobić, to:

1) określ jak wygląda Twój tort
2) podziel go na mniejsze kęski
3) zjedz po kolei każdy z nich
4) ciesz się ze zjedzonego tortu

Mam dla Ciebie małą pomoc w punkciku nr 3. Jeżeli chcesz dowiedzieć się wszystkiego co będzie Ci potrzebne na maturze w zakresie logarytmów lub wartości bezwzględnej to zapraszam do zapisu na moją listę mailową. Za zapis udostępniam materiały pomocne w nauce.

Oczywiście będąc na mojej liście mailowej raz na jakiś czas dostaniesz coś ekstra a co dwa tygodnie wyślę do Ciebie wiadomość z ciekawymi materiałami. Zapisać sie możesz korzystając z pola poniżej lub za pomocą okienka wyskakującego po wejściu na stronę.

Mam nadzieję że dzisiejszy wpis oraz materiał, który udostępniam za zapis na maila dał Ci wartość, którą wykorzystasz na maturze. Jeśli podoba Ci się taka forma prezentacji wiedzy to proszę udostępnij ten artykuł na swoich sieciach: na Facebooku, na Instagramie, czy gdziekolwiek jesteś obecna /obecny.

W razie pytań pisz bezpośrednio do mnie na krzysiek@prostamatematyka.pl

Jeśli jeszcze nie masz mojego dokumentu z rozwiązaniami zadań maturalnych to również zachęcam do zapisu na listę.

A wolnej chwili polecam artykuł o tym jak uczniowie piątkowi pracują dla trójkowych.

Do zobaczenia!!!

Polub nas na:
error

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *