Druga część wpisu zawierające informacje o osobach, których poczynania warto śledzić w 2020 roku. Osobowości to wprost wyjątkowe – inspirujące, osiągające postawione przed sobą cele. Śledź, naśladuj, idź po to czego pragniesz. Zapraszam na więcej…

Po raz kolejny, mam do Ciebie prośbę. Chciałbym, abyś dołączyła lub dołączył do coraz większego grona moich stałych czytelników.
Zapisując się na listę mailową dowiesz się m.in.:

  • o nowościach na blogu,
  • o tym co słychać świecie matematyki oraz
  • jak z matematyka – teoretyka stać się analitykiem – praktykiem.

Zapisać się możesz używając poniższego pola:

Alfabet Gwiazd 2020 – kontynuacja

W poprzednim wpisie na blogu zacząłem wymieniać osobowości, które warto mieć “na oku” w 2020 roku. Dobrze być na bieżąco i podpatrywać jak te osoby radzą sobie na co dzień i w chwilach, gdy pojawiają się problemy. Powtórzę jeszcze raz zdanie ze wspomnianego wpisu, ponieważ uważam, że jest istotne. “Najlepszy, moim zdaniem, sposób na dotarcie tam, gdzie pragniesz, to znalezienie kogoś, kto już przeszedł tę drogę“. Schemat wygląda prosto. Śledzisz, podpatrujesz, następnie dostosowujesz do swojej sytuacji, działasz i … voila. Najistotniejsze jednak jest to, żeby nie poprzestać jedynie na pierwszych dwóch (śledzenie i podpatrywanie)…

Poniżej link do poprzedniego artykułu – Alfabet Gwiazd 2020 cz.1:

Kontynuujemy z kolejnymi markami osobistymi, wartymi uwagi w 2020 roku. Moim skromnym zdaniem część druga jest jeszcze bardziej naszpikowana gwiazdami niż część pierwsza wpisu. Zobaczcie sami.

Skończyłem ostatnio na literce K. Tak jak pewnie się domyślasz teraz pora na…


L jak Kamil Lelonek

Współczesny człowiek renesansu. Mówią, że dla każdego z nas doba trwa tyle samo – 24 godziny, ale Kamil wydaje się być zaprzeczeniem tej prawdy. Z jednej strony utalentowany programista (Elixir, PostgreSQL), z drugiej dietetyk i biohaker. Prowadzi szkolenia na temat diety ketogenicznej oraz tematów optymalizacji pracy ludzkiego ciała. Na dodatek jest właścicielem kilku nieruchomości na wynajem. Stale angażuje się w nowe projekty i dokształca. Warto obserwować pod kątem szkoleń prowadzonych przez Kamila oraz organizacji czasu w taki sposób, aby zmieścić jak najwięcej treści w jednej dobie.

Gdzie znaleźć Kamila Lelonka?
1== Strona prywatna
2== Profil na LinkedIn
3== Akademia Keto – projekt Kamila Lelonka
4== Wywiad z Kamilem na temat inwestowania w nieruchomości


M jak Mirek Burnejko

Jedna z najważniejszych osób, które popchnęły mnie do stworzenia tego bloga. Przedsiębiorca, właściciel kilku spółek, ekspert od marketingu, vloger i twórca projektu Akademia.pl w ramach którego tworzy kursy online dla przyszłych i obecnych przedsiębiorców. Nie jest niestety szeroko znany, ale z drugiej strony gdy zaczniesz go obserwować jest duża szansa, że zostaniesz jego wiernym fanem. Mimo dużej ilości spraw na głowie sypia po 8 godzin dziennie, a raz w roku z rodziną wyjeżdża na miesiąc na Maderę. Inspiruje w zakresie planowania celów, organizacji marketingu. Co ciekawe, jeszcze 3 lata temu pracował na etacie. Obecnie jego firmy mają kilka milionów złotych przychodu rocznie. Przez długi czas dokumentował swoje działania biznesowe i prywatne tworząc daily vlog (codzienne kilkuminutowe filmy z Mirkiem). Dzięki obserwowaniu Mirka miałem okazję natrafić na kilka innych osób umieszczonych w Alfabecie Gwiazd (Maciej Aniserowicz, Kamil Lelonek, Neil Patel, Marcin Osman, Rafał Mazur).

Gdzie znaleźć Mirka Burnejko?
1== Profil na Linkedin
2== Profil na Instagramie – miroburn
3== Kanał Miroburn na youtube
4== Strona Akademia.pl
5== Podcast Projektant Życia
6== Blog Trzy Poziomy


N jak Neil Patel & Eric Siu

Autorzy podcastu Marketing School to w chwili obecnej najlepsze źródło informacji o nowościach w świecie marketingu. W swoim CODZIENNYM podcaście w ciągu kilku minut konkretnie, ale zarazem kompleksowo omawiają jedno wybrane zagadnienie marketingowe. Jest to solidna dawka wiedzy a dla mnie darmowe źródło inspiracji i wielu nowych pomysłów zarówno na same wpisy na blogu, jak i na ich promocję. Dzięki temu, że podcasty są krótkie, stanowią idealną propozycję do posłuchania “na raz” w drodze do pracy czy na spacerze.

Gdzie obserwować Neil Patel i Eric Siu?
1== Strona Neila Patela
2== Podcast Marketing School


O jak Marcin Osman

Jedno z moich największych odkryć roku 2019. Marcin swoją postawą budzi skrajne uczucia. Zrób test – włącz jeden z jego filmików na YT lub zobacz jego Instagrama. Stanie się jedna z dwóch rzeczy. Albo trafi do Ciebie od razu albo zacznie Cię wkurzać. Ten typ widocznie tak ma… Dla mnie to ekspert kreatywności w zakresie sprzedaży i marketingu, który na każdym kroku da Ci kopniaka do działania. Oprócz tego Marcin Osman to przedsiębiorca prowadzący wydawnictwo OSM Power – zachęcam do wejścia i sprawdzenia oferty. Literatura biznesowa z najwyższej półki po polsku.

Gdzie znaleźć Marcina Osmana?
1== Wydawnictwo OSM Power
2== Profil na Instagramie
3== Profil na Linkedin
4== Kanał na YT
5== Podcast Marcina Osmana
6== Wywiad Marcin Osman w podcaście Roberta Gryna


P jak Magdalena Pawłowska

Jakoś tak się złożyło, że w tym zestawieniu jest tylko jedna kobieta. Właśnie teraz jest pora aby ją przedstawić. Magdalena Pawłowska to ekspert od kursów online i marketingu, podcasterka i osoba niezwykle aktywna w mediach społecznościowych. Swoim klientom, słuchaczom i obserwatorom pokazuje i doradza w jaki sposób stworzyć swój własny kurs i sprzedać go zarabiając na tym. W swoim podcaście Marketing Masterclass opowiada kompleksowo o procesie tworzenia od wyboru niszy przez techniczne szczegóły dotyczące przygotowania materiału aż po strategie sprzedażowe. Każdy odcinek niesie ze sobą dużo przydanej treści – a najlepsze jest to że za całą wiedzę zawartą w podcaście wręcz wyłożoną na talerzu nie musisz zapłacić choćby złotówki. Warto słuchać, czytać i naśladować.

Gdzie znaleźć Magdalenę Pawłowską?
1== Podcast Marketing Masterclass
2== Strona Magdaleny Pawłowskiej
3== Książka “Jedna kampania do wolności”


R jak Mateusz Rus

Wschodząca gwiazda polskiej blogosfery programistycznej. W kilku słowach: programista .NET oraz Python, student, mól książkowy. Autor bloga Programowanie z Pasją, na łamach którego pokazuje, że programowanie nie musi być nudne oraz, porusza tematy matematyczne związane z programowaniem. Twierdzi, że matematyka jest w życiu programisty bardzo ważna i niezbędna do właściwego kodowania. Mimo, że bloguje bardzo krótko (od listopada 2019), to warto zwrócić uwagę na jego profesjonalizm, merytoryczne i przemyślane teksty oraz konsekwencję z jaką buduje swoją markę osobistą. Czuję, że ten rok może należeć do Mateusza.

Gdzie znaleźć Mateusza Rusa?
1== Profil na Linkedin
2== Blog Mateusz Rus – Programowanie z Pasją
3== Profil Mateusza na Instagramie
4== Kanał Youtube Mateusza Rusa


S jak Andrius Sarkunelis

Andrius to pochodzący z Litwy a obecnie pracujący w Stanach Zjednoczonych specjalista od aplikacji QlikSense. Certyfikowany deweloper, architekt oraz administrator. Jest niezwykle aktywnym mikroinfluencerem na stronie Linkedin. Praktycznie codziennie dzieli się interesującymi informacjami ze świata Qlika. Udostępnia również porady, tutoriale i inne materiały związane z tym oprogramowaniem. Z jego publikacji możemy dowiedzieć się także wiele o tematach związanych z data science oraz pracą analityka. Warto obserwować szczególnie jeżeli pracujesz w programie Qlik lub interesujesz się zagadnieniami business intelligence.

Gdzie znaleźć Andriusa Sarkunelis?
1== Profil na LinkedIn
2== Firma Gogalex


T jak Paweł Tkaczyk

Paweł Tkaczyk zajmuje się szeroko pojętym marketingiem. Jest kolejną w tym zestawieniu osobą, która przeczy temu, że doba ma 24 godziny. Paweł buduje marki zarówno firmowe jak i osobiste. Do jego klientów należy na przykład Grupa Allegro. Dzieli się wiedzą poprzez swojego bloga, artykuły w prasie marketingowej, a także wykłady. Jest autorem kilku książek. Co ciekawe do pewnego momentu współtworzył podcast “Mała wielka firma” wraz z Markiem Jankowskim – jednym z bohaterów pierwszej części Alfabetu Gwiazd. Warto obserwować Pawła Tkaczyka ponieważ jest to świetnym źródłem inspiracji jeśli masz do zaplanowania swoją strategię marketingową.

Gdzie znaleźć Pawła Tkaczyka?
1== Linkedin Paweł Tkaczyk
2== Blog Pawła Tkaczyka
3== Profil na Instagramie


W jak Warren Buffett

Najmniej medialna, najstarsza i najbogatsza osoba na liście Alfabetu Gwiazd 2020. Warren Buffett to mistrz inwestowania na giełdzie. Pomimo swojego wieku (w sierpniu skończy 90 lat…) pozostaje od 40 lat aktywnym prezesem swojej firmy inwestycyjnej Berkshire Hathaway. Jego majątek jest szacowany na ponad 80 MILIARDÓW dolarów co czyni go jednym z najbogatszych na świecie. Żyje bardzo skromnie, nie afiszuje się swoim bogactwem. Jego styl inwestowania to jak zauważa sam Buffett “ospałość granicząca z gnuśnością”. A jednak konsekwencja, upór, cierpliwość i wielka mądrość doprowadziły go “drogą żółwia” na sam szczyt. Inspirującą lekturą w zakresie inwestycji (ale też w tematach życiowych) są raporty roczne i listy do akcjonariuszy spółki Berkshire pisane każdorazowo przez Buffetta. Wychowało się na nich już kilka pokoleń inwestorów. Niech nie zwiedzie Was uboga szata graficzna strony. Wartość jest w środku.

Gdzie znaleźć Warrena Buffetta?
1== Strona Berkshire Hathaway
2== Listy do akcjonariuszy


i Z jak Rafał Mazur, czyli Zen Jaskiniowca

Jeśli chodzi o tego Pana to tak na prawdę mógłby o nim powstać osobny artykuł. Gdy o Marcinie Osmanie pisałem, że jest jednym z największych moich tegorocznych odkryć to miejsce numer jeden w tej kategorii musiało należeć do Rafała Mazura. Kim jest ten tajemniczy człowiek o którym słyszeli nieliczni? To mentor, bloger i podcaster opowiadający o zwiększaniu własnej skuteczności. Ten wyrazisty gość specjalizuje się w usuwaniu z głów swoich klientów strachu i wstydu. Pomaga wysoko ustawiać swoje cele i sięgać po nie. Jest mega bezpośredni. Pracuje indywidualnie z ludźmi sukcesu (przedsiębiorcy, prezesi) oraz sportowcami. Z jego nauk korzystają wymienieni w Alfabecie Gwiazd Mirek Burnejko, Marcin Osman czy Robert Gryn. Pozostali mogą słuchać i czerpać pełnymi garściami z jego podcastu Zen Jaskiniowca (swoją drogą – świetny głos). Każdy odcinek to duża wartość dodana, podbudowanie pewności siebie i przypomnienie o wewnętrznej motywacji. Warto spróbować – jest duża szansa, że już po wysłuchaniu kilku odcinków zabierzesz się za zmienianie swojego świata na lepsze. Cytując klasyka:
Podstawowe pytanie brzmi – kiedy dotrze do Twojego durnego, zakutego łba, że nikt nie wyjdzie stąd żywy, że jesteś tu tylko na chwilę i drugiej szansy mieć nie będziesz? “
Zostawiam Was z tą myślą…

Gdzie znaleźć Rafała Mazura?
1== Zen Jaskiniowca – blog
2== Cytowany wpis – O wrogości do bliźniego swego i części siebie samego
3== Podcast Zen Jaskiniowca na Stitcher
4== Instagramowe konto Rafała Mazura


Zakończenie

Na koniec jeszcze jedna moja myśl. Jeżeli przyjrzysz się rzetelnie wszystkim osobom wymienionym w dwóch wpisach Alfabetu i nie znajdziesz chociaż odrobiny wartości dla siebie, to… będę szczerze zdziwiony 🙂

Oczywiście możesz podzielić się ze mną swoimi przemyśleniami na ten temat zostawiając komentarz pod wpisem lub na moich mediach społecznościowych – linki poniżej. Zachęcam serdecznie do zapisania się na moją listę mailową. Co zyskujesz? Jesteś na bieżąco z nowymi wpisami, co dwa tygodnie dostajesz ciekawe linki, a czasem coś ekstra!!! Formularz do zapisu na początku strony lub poniżej.

Gdzie mnie szukać?
Fanpage ProstaMatematyka.pl na Facebooku LINK
Mój profil na LinkedIn LINK
Mój profil na Instagram LINK
Mój profil na Twitter LINK
Mój adres mailowy krzysiek@prostamatematyka.pl

Do zobaczenia wkrótce!!!

Polub nas na:
error

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *